خیزش بزرگ بختیاری ها، و سکوت همیشگی و بی تفاوتی دیگر افراد میهن ۴

فرتوری از بانوی دلاور دوران مشروطیت، مریم بختیاری

فرتوری از بانوی دلاور دوران مشروطیت، مریم بختیاری

تفرقه ملت، پیروزی رژیم

رژیم اسلامی، سوار بر اسب تفرقه و پراکندگی ملت همچنان شتابان می تازد و کسی را یارای رسیدن به او نیست. “تفرقه بیانداز و حکومت کن”، شعار ۳۵ سال گذشته این رژیم ضد ایرانی بوده و هست. تا زمانی که رژیم مزدوران و نوکر صفتانی چون بسیجی، آخوندهای فرومایه و چاپلوس، حقوق بگیران در درون و بیرون کشور، زنان خردباخته و به طور کلی گروهی بنام امت اسلامی در زیر پر و بال خود دارد، بی پروا و با گستاخی به تاریخ، فرهنگ، آداب، رسوم، و اقوام پیکر میهنمان، تازی وار یورش برده و همه چیز و همه کس را می سوزاند و خاکستر می کند.

توهین به بختیاری ها

سریال ضد انسانی و ضد ایرانی ضرغامی در تلویزیون ایران، نه تنها توهین و جسارت بزرگ به فرهنگ و تاریخ ایران است، بلکه به طور شاخص و شناخته شده توهین مستقیم به هم میهنان شجاع و برازنده بختیاری است. تاریخ ایران گویای این حقیقت است که بختیاری ها همیشه پاسدار و نگهبان یک پارچگی و آزادی و دموکراسی سرزمینمان بوده اند. انقلاب مشروطیت که خط بطلانی بر دیکتاتوری و خودکامگی شاهان افسار گسیخته بود، به همت والای گروه زیادی از هم میهنان جانباز و فداکار از جمله سردار اسعد بختیاری، سردار مریم بختیاری به پیروزی رسید.

ایستادگی و مبارزه بختیاری ها، این قوم فداکار ایرانی در برابر استثمار چند سده انگلیس و روس، تازگی ندارد، بلکه زینت بخش تاریخ کشورمان است. از این روی، برنامه تفرقه برانگیز و ضد ایرانی صدا و سیما به سرپرستی ضرغامی مزدور خامنه ای، و نامیدن این که “همه میدونن بختیاریها از کاسه لیسی انگلیسی ها بختیاری شدن”، به راستی نهایت وقاحت و بیشرمی ضرغامی و دیگر مزدوران رژیم در این قارقارک ضد ملی “صدا و سیما” است.

سردار علیقلی خان اسعد بختیاری قهرمان مشروطیت ایران . نامش گرامی و همیشه به یاد باد.

سردار علیقلی خان اسعد بختیاری قهرمان مشروطیت ایران . نامش گرامی و همیشه به یاد باد.

بی تفاوتی ما، شکست ما است

از هفته گذشته تا کنون راهپیمایی و اعتراض های همه جانبه از سوی بختیاری ها در بسیاری از شهرهای ایران بر پا شد و خون تازه ای در رگهای مردم مأیوس و خاکستر نشین ایران دمید. تا آن جا که شماری از گروههای دیگر ایرانی از ترک، عرب، بلوچ، فارس نیز همراهی و پشتیبانی خود را به روش های گوناگون نشان دادند. ولی بدبختانه بختیاری ها هم در این ماجرای ملی و میهنی تنها ماندند. زیرا تفرقه افکنی و ضدیت ۳۵ سال گذشته رژیم، مردم را از هر گروه و هرقوم از همدیگر جدا و بی تفاوت ساخته است.

در هفته گذشته تا کنون شاهد تظاهرات و اعتراض های گسترده بختیاری های دلاور در شهرهای گوناگون ایران بوده ایم. تظاهراتی که همراهی و پشتیبانی دیگر مردم ایران را ایجاب می کرد ولی مردم کوتاهی نمودند.

در هفته گذشته تا کنون شاهد تظاهرات و اعتراض های گسترده بختیاری های دلاور در شهرهای گوناگون ایران بوده ایم. تظاهراتی که همراهی و پشتیبانی دیگر مردم ایران را ایجاب می کرد ولی مردم کوتاهی نمودند.

در سال های گذشته نیز شاهد این بی تفاوتی و تکروی گروهی ایرانیان بوده ایم. هنگامی که تبریز و ارومیه به پا خاست، دیگر مردم ایران حرکتی از خود نشان ندادند. یا قیام مردم اصفهان بی سرانجام و ناپایان ماند. اعتراض دانشجویان دانشگاه شیراز به جایی نرسید. به پا خواستن مردم کردستان در اعتراض به اعدام ها و کینه توزی رژیم با کردها نیز نتیجه ای نداد. سرچشمه این ناکامی ها، شکست ملی و مردمی، و پیروزی آخوندهای جنایتکار، همگی ناشی از تفرقه و بی تفاوتی و دور نگاه داشتن خود از مشکلات و خیزش بخش های گوناگون کشور است.

این ویدیو تظاهرات و اعتراض مردم را در جلو فرمانداری نشان می دهد.

واکنش نمایندگان خامنه ای

همین اعتراض های بختیاری ها در شهرهای گوناگون موجب گردید که رژیم در تنگنا قرار گیرد. تا آنجا که نمایندگان خودفروخته خامنه ای در مجلس نیز به ناچار، و شاید هم برای گمراه کردن اذهان عمومی، نکته هایی در پشتیبانی و حمایت بختیاری ها، و انتقاد از بنگاه زهرپاشی صدا و سیما ابراز داشتند. ولی می بینیم که عزت الله ضرغامی نوکر خود فروخته و هرجایی رژیم، با وقاحت، این برنامه ها یعنی زیر پاگذاشتن تاریخ و فرهنگ و ملیت ایرانی را تنها برای مشروعیت بخشیدن و جعل سازی در تاریخ اسلامی در ایران می داند.

این ویدیو بخشی از گفتگوی توهین آمیز به بختیاری ها را نشان می دهد.

تکیه عزت الله ضرغامی در پاسخ به اعتراض بختیاری ها، تنها اشاره به مردم متدین کشور اسلامی است.

سوم اسفند روز تظاهرات و رایپیمایی بختیاری ها در سرتا سر کشور است. امیدواریم دیگر مردم نیز در این همایش ملی و مردمی شرکت جویند و خواهران و برادرا ن بختیاری را پشتیبانی نمایند.

سوم اسفند روز تظاهرات و رایپیمایی بختیاری ها در سرتا سر کشور است. امیدواریم دیگر مردم نیز در این همایش ملی و مردمی شرکت جویند و خواهران و برادرا ن بختیاری را پشتیبانی نمایند.

گویا مردم ایران از بی اسلامی شب و روز در رنج و عذابند. آنهم به بهای از میان بردن و پایمال کردن تاریخ و فرهنگ چند هزار ساله کشورمان. این فرد با گستاخی، نام جنایکتار نواب صفوی از فرقه آدم کش های فدائیان اسلام و وابسته به اخوان المسلمین ضد مردمی مصر را بعنوان “شهید نواب صفوی” از قهرمانان دور گذشته نام برده است. تا زمانی که ملت ما اینگونه گستاخی ها و مزخرف گویی ها را بشنوند و از خود واکنشی نشان ندهند، رژیم از ما همچنان سواری خواهد گرفت و سرنوشت کشور را به دست خواهد داشت.

راهپیمایی سوم اسفند

بختیاری های دلاور و تاریخ ساز بر آنند که شنبه سوم اسفندماه ۱۳۹۲ در شهرهای گوناگون ایران به طور گسترده و همه جانبه به اعتراض و بر خاسته و فریاد ناخشنودی خود از رفتار ضد میهنی و مردمی بنگاه زهرپاشی صدا و سیمای رژیم ابراز نمایند. این دیگر وظیفه تک تک ما مردم ایران است که در این جنبش ملی و همگانی شرکت جوییم و پشتیبانی خود را از بختیاری های میهن دوست نشان دهیم.

حمایت و پشتیبانی از بختیاری ها وظیفه ملی و مردمی هر درد ایرانی است. غفلت از این همراهی، همچنان ما را در زیر سلطه و خودکامگی آخوند جنایت کار نگاه خواهد داشت.

حمایت و پشتیبانی از بختیاری ها وظیفه ملی و مردمی هر درد ایرانی است. غفلت از این همراهی، همچنان ما را در زیر سلطه و خودکامگی آخوند جنایت کار نگاه خواهد داشت.

 • گودرز

  ملت ایران وقت اینست که با همدلی و همبستگی‌، این رژیم کثیف و سراپا دروغ، سراپا نیرنگ و فتنه، این رژیم جنایتکار را در هر جای دنیا که هستیم رسوا کنیم. بیایید از بختیاری‌های دلیرمان حمایت کنیم. این رژیم به رهبری سردار فتنه گران و دشمن اصلی‌ ایرانیان یعنی‌ علی‌ خامنه‌ای می‌خواهد تمام اقلیتهای دلیر ما را آاعم از بختیاری و ترک و لر و بلوچ و گیلکی و غیره را تضعیف و سرکوب کند، وقت آنست که با مشتی آهنین این بازماندگان تازیان ضّد ایرانی‌ را از کشور و صحنه تاریخمان بیرون رانده و بهاری نو آغاز کنیم.

 • kord

  Drod be bakhtiyriha va tamame eghvam iran,marg bar estebdad mazhabi va fashisti,payandeh iran

 • علی حسن

  بنام خدا
  سلام . من امروز صبح شنبه سوم اسفند ماه به بازار شهرمان رفتم و دیدم همه مغازه های بازار باز هستند. آقا شما خودتان را ناراحت نکنید هر بلائی که سر ما آدمیزاد می آید از خودمان است . از ماست که بر ماست. مردم خودشان دوست دارند به این روز بیفتند . وقتی آقای حمید تقوائی تئوریسین حزب کمونیست در این دوران بحرانی حمله به ناسیونالیست ایران و کورش که وجودشان برای همبستگی و پابر جائی ایران ضروری است و از این آب و خاک گوشت تنشان روئیده است ، حمله می کنند و یا جناب آقای ستوده از حزب کمونیست که ایرانی است و حمله به کوروش می کنند و از چهار میلیون افغانی که جای ایرانیان را از نظر کاری گرفته اند ، دفاع می کنند ، چه انتظاری از مردم عادی می توان داشت. این مردمی که به خودشان هم رحم نمی کنند. بر علیه هم و به نفع پابرجائی رژیم و به نفع رژیم جاسوسی می کنند. به زیر دستشان زور می گویند ولی در مقابل یک پاسبان شلخته فرار می کنند. دنبال خوشی هستند . به قول شما خودخواه و نسبت به دیگران و حتی خودشان و وضع خراب کشورشان بی تفاوت هستند. زیادی خواه و طمع کار هستند . بله قربان گو و خایه مال هستند . بادمجان دور قاب چین هستند . محا فضه کار هستند و نان را به نرخ روز می خمرند. شهوتران و دروغگو هستند .کلاهبرداری می کنند و تازگی به دوران رسیده شده اند و ماشینی خریده اند و با خانمشان به این و آن پز می دهند . دوست دارند عمر نوح بکنند. از این مردم با این وضعی که دارند چه انتضاری می توان داشت . مخصوصا این بازاری ها که رفیق آخوندها هستند و دستشان در دست آخوندها است . اجناسشان را به قیمت گران به مردم می فروشند و پول آنرا برای ساخت مسجد و حسینیه و امام زاده برای دکانداری آخوند به زیر پای آخوند می ریزند. خودشان دوست دارند که به این حال و روز بیفتند.

 • bakhtiyar

  pas chi shod terafdari az bakhtiyariha? in melath ke aslan jikeshonam darnayomd,bikhod nist ke 4ta akhonde jakesh savare in melath sodand