از فَرط بی تَفاوتی ایرانیان، مام میهن به قَهقرا می رود! ۴

– مَردمانی بی تفاوت:

به راستی ما، مردمِ ایران زمین در کجای تاریخ ایستاده ایم؟ آیا ملتی به بی تفاوتی، بی خیالی، پوست کلفتی و سخت جانی ما در تمامِ طول تاریخ به چشم می خورد؟ ملتی شده ایم که روزهای مان با خَبر های هولناک اعدام، شکنجه و دستگیری مبارزینِ راه آزادی آغاز شده و با اخبار مربوط به خودسوزی یک کارگر به دلیل فقر و نداری، پایان می یابد!

روزانه ده ها تَن از هم میهنان مان به دستِ حکومت جنایتکارِ اسلامی اعدام می شَوند و کوچکترین فریادِ اعتراضی از بطنِ جامعه استبداد زده مان، شنیده نمی شود! نسرین ستوده را در روز جهانی حقوق بشر دستگیر می کنند، محسن امیراصلانی را به جرم توهین به حضرت یونس اعدام می کنند و ایرانیان همچنان در خوابِ تلخِ خرگوشی خود به سر می برند.

کشوری که دومین دارنده ذخایر گازی و سومین دارنده ذخایر نفتی جهان است،آیا مردمش باید با چنین شرایطی زندگی کنند؟ فرتور از تاربرگ شهروندیار وام گرفته شده است.

کشوری که دومین دارنده ذخایر گازی و سومین دارنده ذخایر نفتی جهان است،آیا مردمش باید با چنین شرایطی زندگی کنند؟
فرتور از تاربرگ شهروندیار وام گرفته شده است.

ستار بهشتی، آن کارگرِ زجر کشیده و جوان آزادی خواهی که در وبلاگش از حکومت آخوندی انتقاد می نمود را در زیر شکنجه کشتند و خانواده دَردمندش را داغدار نمودند و از ملت همیشه در صحنه مان، به جز تغییر فرتور پروفایل های فیسبوک و نوشتن چند خط شعر و مقاله، خیزش و حرکتی در راستایِ دفاع از خونِ پاک و بی گناه بر زمین ریخته شده ستار، دیده نشد و ندایِ عدالت خواهی از نهانِ شهروندان ایران زمین، بَر نیامد.

– فرجامِ تلخ ملتی که سکوت می کند:

چون نیک بنگریم، این فرجامِ تلخی که برای ما رقم خورده و این مصیبتی که گریبانِ ملت مان را گرفته و رها نیز نخواهد کرد، همه این فقر، بیچارگی، درماندگی و آوارگی ایرانیان، تمامن از بی تفاوتی و بی خیالی مردمان سَر چشمه میگیرد؛ در کجای تاریخ جهان، مردمانی را می شناسید که هر روز، بیشتر از روزِ پیش در خون و لجن فرو رفته و دَم بر نیاورده باشند؟

در هَر کجای دنیا، رُخ دادن فاجعه ای همچون قتلِ ندا آقاسلطان، قتل سهراب اعرابی، به خاک و خون کشیده شدنِ محمد ها و ستارها و شبنم ها و کیارش ها، خود به تنهایی می توانست جرقه ای برای شعله وَر شدن آتشِ انقلابی باشد که ستمکاران و جنایتکارانِ حاکم بر آن سرزمین را در خود سوزانده و ویران کند!

اما از فرطِ بی تفاوتی مردمان ایران زمین، اگر از آسمان آتش نیز باریده و تمامی هستی، نیستی و دارایی ایرانیان را بسوزاند، باز هم این مردم بی خیال و ساده اِنگار، چشم های شان را بسته، گوش های شان را گرفته، زبان های شان را بریده و فقط دست های شان را رو به آسمان بلند کرده و از خدایِ موهومِ خود، تقاضایِ کمک و معجزه خواهند نمود!

به راستی از ملتی قَبر پرست و مُرده دوست که منتظر است تا قهرمانان زنده ملی اش روانه گورستان شوند تا از ایشان بُت ساخته و فرتور های شان را قاب نموده و بَر دَر و دیوارِ خانه های شان بزنند، چه انتظاری می توان داشت؟ آیا این مردم هرگز توانایی رسیدن به آزادی، دموکراسی و سکولاریسم را دارند؟

آیا می دانید تا‌کنون بیش از 191کشور دنیا از جمله 51 کشور اسلامی به «کنوانسیون رفع هرگونه تبعیض علیه زنان» پیوسته اند! کشورهایی مانند افغانستان، بحرین، عراق، پاکستان، ترکیه اتیوپی، بنگلادش، مصر، تونس، لیبی، قطر و سوریه آیا می‌دانید حکومت ایران به همراه سودان و سومالی تنها کشورهای اسلامی هستند که به این کنوانسیون نپیوسته‌اند؟ بر طبق این کنوانسیون، حکومت‌ها مکلفند هرگونه تبعیض علیه زنان را از بین ببرند. فرتور از تاربرگ شهروندیار وام گرفته شده است.

آیا می دانید تا‌کنون بیش از ۱۹۱کشور دنیا از جمله ۵۱ کشور اسلامی به «کنوانسیون رفع هرگونه تبعیض علیه زنان» پیوسته اند!
کشورهایی مانند افغانستان، بحرین، عراق، پاکستان، ترکیه اتیوپی، بنگلادش، مصر، تونس، لیبی، قطر و سوریه
آیا می‌دانید حکومت ایران به همراه سودان و سومالی تنها کشورهای اسلامی هستند که به این کنوانسیون نپیوسته‌اند؟
بر طبق این کنوانسیون، حکومت‌ها مکلفند هرگونه تبعیض علیه زنان را از بین ببرند.
فرتور از تاربرگ شهروندیار وام گرفته شده است.

– سخن پایانی:

آیا این مردم که برای ستاندن حقوق ابتدایی انسانی پایمال شده شان، حاضر نیستند یک روز که هیچ، فقط یک ساعت اعتصاب سراسری نموده و با یک اتحاد و همبستگی ملی، اعتراض خود را نسبت به وضعیت اسفناک زندگانی شان نشان دهند، لایقِ حکومتی بَرتر و انسانی تَر از رژیم خونخوارِ اسلامی هستند؟

از گذشته گفته اند که: “حق گرفتنی است و نه دادَنی”؛ آیا پیش آمده که ملت بزرگوار ایران زمین، در طی سه دهه گذشته، کمترین خیزش ملی، همگانی و چشم گیری که پایه های حکومت ستم پیشه را بلرزاند را به راه انداخته و پَرچم عدالت جویی و آزادی خواهی را یک بار برای همیشه در دست گرفته و بر زمین نگذاشته باشد؟

از این جماعتِ خرافاتی که چشم های شان را برای امدادِ غیبی و معجزه های مذهبی به آسمان دوخته و دست از تلاش، کوشش و جانفشانی در راستای رسیدن به آزادی برداشته اند، کمترین بُخاری برای تغییر سرنوشت شوم مان بلند نمی شود و صد حیف که جوانانِ روشنفکر و آزادی خواه و از خود گذشته ای، همچون ستار بهشتی، قربانیِ راهِ به رفاه، آسایش و امنیت رسیدن این ملت بی تفاوت و بی خیال شده، می شوند و همچنان خواهند شد!

 • darya

  این آخوندها از هیچ چیزی به اندازه ی بی خدایان نمی ترسند چرا که نمی توانند برای
  ادامه ی خودکامگی شان پشت موهومات دینی پنهان شوند.
  از دوستان خداناباورمان خواهشمندم در سرشماری بی خدایان شرکت نمایند.
  atheistcensus.com

  • مرتضی

   ین آخوندها از هیچ چیزی به اندازه ی بی خدایان نمی ترسند چرا که نمی توانند برای
   ادامه ی خودکامگی شان پشت موهومات دینی پنهان شوند.
   از دوستان خداناباورمان خواهشمندم در سرشماری بی خدایان شرکت نمایند

 • azadeh

  az in melate kongoshad va bikhiyal khahesh mandam ke koneshono hambekeshand va ragegheyrateshon bozorgkonad va bejaye doa va nomaz dastst bedaste ham bedahand va be heykale akhond va terfdarane jimbori islami va on islame kirishon berinad va khodeshon az kond

 • iran book

  iran book
  کتاب ممنوعه جدید

  حقایقی که آخوندها و مذهبیون هزاران سال است از شما مخفی می کنند.
  دانلود کتاب ممنوعه علمی جدید «چرا شیاطین و اجنه نامرئی هستند؟»
  با متن کامل کتاب «لعنت حجاب» با عکس های رنگی فقط ۲ مگابایت.
  لینک در مرورگر باز می شود: http://jmp.sh/7l4gbKf