تحلیلی بر اقیانوس علم و دانش امام جعفر صادق ۱۸

خوانندگان گرامی، ما هرچه تلاش کردیم و به هردرزدیم تا عکسی، تصویری از این آقای جعفر صادق دانشمند بزرگ زمین- آسمان گیر بیاوریم نشد. تا این که در صفحه مربوط به نام ایشان بی یک آخوندکی برخورد کردیم و با توجه که می دانستیم جعفر صادق هم یک آخوند پرمدعایی مانند آخوندهای خودمان بوده است، عکس این آخوند رابه نیابت ایشان چاپ کردیم. انشاالله اگر این آخوند بهشان توهینی شده، می بخشند.

خوانندگان گرامی، ما هرچه تلاش کردیم و به هردرزدیم تا عکسی، تصویری از این آقای جعفر صادق دانشمند بزرگ زمین- آسمان گیر بیاوریم نشد. تا این که در صفحه مربوط به نام ایشان بی یک آخوندکی برخورد کردیم و با توجه که می دانستیم جعفر صادق هم یک آخوند پرمدعایی مانند آخوندهای خودمان بوده است، عکس این آخوند رابه نیابت ایشان چاپ کردیم. انشاالله اگر این آخوند بهشان توهینی شده، می بخشند.

برای اینکه بتوانیم تعبیر درستی از واژه ی دانشمند داشته باشیم، نخست به یک تعریف منطقی از این کلمه، نیازمندیم. اصولا انسان دانشمند و فرزانه کیست؟ معیار ها برای عالم خواندن یک شخص چیستند؟. ما کسی را عالم می نامیم، که در طول مدّت زندگیش، در راه کسب علم و دانش کوشیده باشد و به مدارج بالای علمی رسیده باشد، حال نشان چنین شخصی که عمرش را وقف یادگیری و دانش اندوزی کرده باشد چیست؟.

۱- این شخص در طول زندگیش کتاب هایی می نویسد که آن کتب، فواید علمی و در نهایت پیشرفت برای جامعه ی بشری به همراه دارند و برای مدتی از دانسته های آن فرزانه در جوامع علمی و مدارس بهره برداری می شود. مثلا ارسطو و افلاطون که صد ها سال پیش از پیدایش اسلام میزیسته اند، هم اکنون نیز از آن ها کتاب های بسیاری به جا مانده است که اوج افکار آن ها را هر چند که بیشتر آن ها منسوخ شده اند را نشان می دهند.

حال اگر کتابی و یا نوشته ای از کسی باقی نمانده باشد، به سختی می توان به میزان علم و دانش وی، پی برد. آیا از این امام شیعه و مظهر علم اسلام، کتابی به جا مانده است که ما آن را بخوانیم و از حقایق علمی بیان شده ی در آن لذّت ببریم؟.

۲- شخص متفکر و دانشمند، از خود نظریه ها و تئوری هایی بر جای می گذارد. یک دانشمند وقتی عالم و دانشمند است که نظریه ها و فرضیه های دیگر دانشمندان را درک کرده، و نظریه ی جدیدی را تولید، و یا بخشی علمی بر آن افزوده باشد.

متفکری را می توان فیلسوف نامید که ابتکاری در فلسفه داشته،و نه تنها صاحب نظر و متفکر درآن فلسفه بوده باشد، بلکه مکتب تازه ای از فلسفه از خود ارائه دهد که مورد استقبال و خواست دانش پژوهان و خردمندان مکتب علم و ادب قرار گیرد. و الا کسی که با فلسفه ی دیگران تنها آشنایی کمی داشته باشد را نمی توان فیلسوف نامید.

مثلا از فیثاغورس امروز نظریه ای باقی مانده است، از نیوتن نیز همینطور، ایا تئوری از امام صادق وجود دارد که جامعه ی علمی دنیا، آن را با نام مثلا تئوری امام صادق بشناسد؟. آیا امام صادق در هیچ زمینه ی علمی پیشگام بوده است که جهانی را تحت الشعاع آن افکار و سخنان قرار داده باشد؟.

باید گفت که  پاسخ به  این پرسش ها منفی است و باعث شرمندگی و خجالت است که ما در کشور اسلامی مان، با آن تاریخ و تمدن کهن و گهر بار، به فردی تکیه می کنیم به نام  امام صادق که کوچکترین سر رشته ای از علم نداشته، و در هیچ  دانشگاه و مدرسه و دبیرستان و مراکز و مجامع علمی شرکت نداشته باشد.

این آقای جعفر صادق شانس نیاوردند مانند پدران خود در منطقه خرافاتی شیعه نشین مانند عراق زهمت کم کنند و به دنیای فانی شتابند تا امت خردباخته شیعه برایش از پول پابرهنه ها و یتیمان ایران آرامگاهی درست کنند. مردم عربستان هم که قدر این دانشمند زمین به آسمان که در هیچ کجای کهکشان ها مانند ایشان نیست ندانستند، و پارتی بازی هم نکردند، که در جای بهتری به خاک سپارند، بنابراین،  او را نیز مانند دیگران، در قبرستان بقیع به خاک سپردند.

این آقای جعفر صادق شانس نیاوردند مانند پدران خود در منطقه خرافاتی شیعه نشین مانند عراق زهمت کم کنند و به دنیای فانی شتابند تا امت خردباخته شیعه برایش از پول پابرهنه ها و یتیمان ایران آرامگاهی درست کنند. مردم عربستان هم که قدر این دانشمند زمین به آسمان که در هیچ کجای کهکشان ها مانند ایشان نیست ندانستند، و پارتی بازی هم نکردند، که در جای بهتری به خاک سپارند، بنابراین، او را نیز مانند دیگران، در قبرستان بقیع به خاک سپردند.

جامعه ی علمی جهان به امام صادق حتّی به اندازه ی متفکران جامعه ی اسلامی همچون ابن خلدون و غزالی نیز اهمیت نمی دهد.

شخصی همچون امام صادق را که نه کتابی از خود دارد و نه حتی تئوری و فرضیه ای از او به جا مانده است را، به راستی چگونه می توان علامه ی دهر و دانای تمامی علوم و فنون دانست؟.

گویا جابربن حیان کوفی صوفی یکی از این شاگردان امام صادق بوده است. مسلمانان به دروغ وی را شیمی دان خطاب میکنند درحالی که وی کیمیاگر بوده است و نام معروف ترین کتاب وی کتاب الکیمیا است. کیمیا گری پیش از پیدایش علم شیمی به صورت یک شاخه ی خرافی وجود داشت. کیمیا گران در تلاش بودند تا بتوانند هر چیزی را که می خواهند به طلا تبدیل کنند.

حال پرسش اینجاست که چرا امام صادق به شاگردش شیمی یاد نداده بود؟ آیا ایشان نیز به دنبال کیمیا گری، این رشته ی خرافاتی و سراسر جهل بودند؟. کیمیاگری با بوجود آمدن شیمی و پیشرفت و توسعه آن کم کم منسوخ شد. احتمالا جابر ابن حیان نیز درس فقه و احکام بول و حیض و تیمم را خدمت امام صادق یاد گرفته است و نه هیچ چیز دیگر را.

از این رو است که در مجامع علمی و دانشنامه های جهانی ابداً اسمی از امام صادق بعنوان یک فرد دانشمند و حتی فیلسوف نام برده نشده است.
نام جابربن حیان در بسیاری از دانشنامه ها آمده است، اما خبری از نام امام صادق نیست، زیرا ایشان در حد و اندازه یک دانشمند و یا حتی اندیشمند نیستند.
شایسته است برای درک بهتر میزان دانش امام صادق، به بررسی چند نظرات ایشان در احادیثی که علامه مجلسی در حلیه المتقین نوشته است بپردازیم.

محمد باقر مجلسی علامه بزرگ و دانشمندی که نظیر او در زمین پیدا نمی شود ولی احتمالاً در کره ماه مانند پشکل ریخته است. این عالم بی همتا که از نوشته های عالم عالمان جهان جعفر صادق درس فرا گرفته است، کلیه لاطائلات و مزفرف گویی خود را در کتاب حلیت المتقین تقدین خردباختگان امت شیعه مخصوصاً گشنیز خانم ها می کند. این آثار بی همتا را بخوانید تا در علام هپروت پرواز کنید. 

محمد باقر مجلسی علامه بزرگ و دانشمندی که نظیر او در زمین پیدا نمی شود ولی احتمالاً در کره ماه مانند پشکل ریخته است. این عالم بی همتا که از نوشته های عالم عالمان جهان جعفر صادق درس فرا گرفته است، کلیه لاطائلات و مزفرف گویی خود را در کتاب حلیت المتقین تقدین خردباختگان امت شیعه مخصوصاً گشنیز خانم ها می کند. این آثار بی همتا را بخوانید تا در علام هپروت پرواز کنید.

حلیه المتقین باب دوازدهم صفحه ۳۲۸
در حدیث معتبر از حضرت صادق منقول است که مخورید هدهد را و دست اطفال مدهید که بازی کنند که تسبیح خدا میگوید، تسبیحش این است که لعن الله مبغضی آل محمد علیهم السلام، یعنی خدا لعنت کند دشمنان آل محمد را. این حدیث به عالم بشریت هشدار میدهد که مبادا هدهد را بخورند، زیرا این حیوان دائم در حال لعنت فرستادن بر دشمنان اهل بیت (صهیونیست ها و کمونیست ها و لیبرالها و خداناباوران و اهل تسنن و حقوق بشریها و…) است و البته این گفته با یافته های علمی نیز کاملا همخوان است.
جانورشناسان معتقدند هدهد همواره صدایی از جنس قد قد و متمایل به قارقار تولید میکند که ترجمه همان عباراتی است که امام صادق این جانورشناس بزرگ اعلام کرده اند.

حلیه المتقین باب نهم صفحه ۲۳۰
از حضرت صادق منقول است که هرگاه از عقرب ترسی، نظر کن در شب به ستاره ها که نزدیک ستاره دویم بنات النعش است، و سه مرتبه بگو: اللهم یا رب اسلم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم، و سلمنا من شر کل ذی شر. راوی گفت تاحال یک شب نخواندم، عقرب در آن شب مرا گزید.
البته این توصیه مربوط به عقرب های عربستان است که با زبان عربی آشنا هستند، و در مورد سایر عقرب ها کارساز نیست.

تحیقات علمی نشان میدهند که عقربها در مرتبه اولی که این ذکر خوانده میشود از حرکت باز می ایستند و در مرتبه دوم چنگهای خود را به سبک قنوت بالا میبرند و در مرتبه سوم میگویند الهی آمین. این ها همه نشانه هایی است برای کسانی که عناد و دشمنی ندارند و همه دانشمندان دنیا از سنی و لامذهب گرفته تا لیبرال و انسانگرا از میزان خرد و دانشی که در اینگونه احادیث است انگشت تحیر به دهان میگیرند.

معلوم نبود اگر امام صادق بشریت را از این خطر و نحوه رهایی از آن آگاه نمیکردند تابحال چند میلیون نفر از نیش عقبر جانشان را از دست میدادند.

حلیه المتقین باب نهم صفحه ۲۲۵
در حدیث دیگر از امام صادق منقول است که هرکه را ورمی یا جراحتی به هم رسد کاردی را بگیرد و بر آن موضع بمالد و بگوید: بسم الله ارقیک من الحدو الحدید، و من اثر المعود و الحجر المبلود من العرق الفاتر، و من لوازم الاجر من الطعام و عقره و من الشراب و برده، امضی الیک باذن الله الی اجل مسمی فی الارض و الانعام، بسم الله فتحت، و بسم الله ختمت، پس آن کارد را در زمین فرو برود.

این حدیث نیز از دانش سرشار امام صادق در پزشکی خبر میدهد که ایشان تا چه حد به مسائل پزشکی آشنا بوده اند، البته این قضیه فرو کردن کارد در زمین هنوز بر بشر نادان، پوشیده است، ولی حتماً حکمتی در کار است. البته آشکار است که امام بیشتر به دعانویسی که شغل شریف رمالها و مهره اندازها است علاقه داشته اند.

حلیه المتقین باب پنجم صفحه ۱۳۵
منقول است که شانه نمودن فقر را برطرف میکند، دردها را میبرد. بنده شخصا از درک محتوای چنین حدیثی عاجز و درمانده ام ولی امیدوارم که در آینده ای نه چندان دور، جامعه ی علمی دنیا، تحلیلی بر این احایث اقتصادی-پزشکی-اجتماعی بنویسند و ما را نیز از گمراهی و ضلالت نجات دهند.  چون همه گفته های امام صادق کاملا درست است شایسته است که انسان احتیاط کرده، و قبول کند که شانه کردن واقعا هم در عرصه اقتصاد بسیار سودمند است هم در از بین بردن دردها.

حلیه المتقین باب چهارم صفحه ۱۱۷
حضرت صادق دیدند که مادر اسحق فرزند خود را شیر میدهد، فرمود که ای مادر اسحق! از یک پستان شیر مده، از هردو پستان شیر بده که یکی به عوض طعام است و یکی به عوض آب و فرمود که هرچه کمتر از بیست و یک ماه شیر میدهد به فرزند، ظلم است به طفل. البته ناگفته نماند که حضرت امام صادق نیز، همانند پیامبر اسلام، علاقه ی خاصی به زنان داشته اند و از قانون تعدد زوجات نیز پیروی می کردند.
از این روایت اینگونه بر میاید که ایشان قصد داشتند تا با گول زدن مادر اسحق، پستان ایشان را در هنگام عوض کردن پستان ها برای شیر دادن به بچه ببینند که خوب چنین عمل سخیفی اصلا از خاندان عصمت و طهارت به دور نیست، و الا که چه کسی باور می کند محتویات پستان ها با یکدیگر فرق می کنند؟.

حلیه المتقین باب چهارم صفحه ۹۳
حضرت صادق فرمود که جماع مکن در اول ماه و میان ماه و آخر ماه که این باعث این میشود که فرزند سقط شود، و نزدیک است که اگر فرزندی به هم رسد دیوانه باشد یا صرع داشته باشد. نمی بینی کسی را که صرع میگیرد اکثر آن است که یا در اول ماه یا در آخر ماه میباشد؟.

حلیه المتقین باب سوم صفحه ۶۱
در حدیث صحیح از حضرت صادق منقول است که نیم خورده مومن شفای هفتاد درد است.

حلیه المتقین باب سوم صفحه ۵۴
از حضرت صادق منقول است که چون بعد از طعام دست بشویی؛ به آن تری که در دست هست دیده های خود را مسح کن که این امان است از درد چشم.

حلیه المتقین باب دوم صفحه ۳۷
به سند موثق از حضرت صادق منقول است که سرمه کشیدن دهان را شیرین میکند.

حلیه المتقین اول دوم صفحه ۱۸
در حدیث حسن از حضرت صادق منقول است که هرکه عمامه بپیچد بر سر و تحت الحنک نبندد؛ به او دردی برسد که دوا نداشته باشد؛ پس ملامت نکند مگر خودرا.

هدف نگارنده از نوشتن این متن، صرفا ترور شخصیتی امام صادق نبوده است، بلکه شناساندن هویت حقیقی ایشان به مسلمانان و به خصوص شیعیان و همچنین تابو شکنی و نشان دادن خرافات بی حد و حصر موجود در اسلام و ضرورت دوری از این دین سراسر جاهلانه که با شاخ و برگ خرافات و روایات دروغین، سایه ی شومش را بر آسمان ایران زمین گسترانیده است، آرمان اینجانب بوده است.
انسان عاقل و خردمند، احتیاج به هیچ پیشوا و رهبر و دینی ندارد که بخواهد باید ها و نباید های زندگی را برایش مشق کنند، بلکه خود با استفاده از قوه ی استدلال و تفکر، راه دست زندگی را بر می گزیند.

پاکی و درستی و راستگویی و شرف یک انسان، کوچکترین ارتباطی با دین و مسلک ندارد و بلکه این خود انسان است که راه زندگی را بر اساس آموخته ها و تجارب انتخاب می کند. درست نیست که دوستان مسلمان هر خوبی و درستکاری را به اسلام، و هر پلیدی و زشتی را به دیگر ادیان و جماعت بی دین پیوند می زنند.
امیدوارم که با نوشتن این حقایق قدمی در راه خرافه زدایی و آزادی فکری هم میهنانم برداشته باشیم.

پ.ن: بخش های زیادی از این این مقاله، از نگاشته آقای “آرش بیخدا” وام گرفته شده است.

 • Mashnader

  در توضیح عکس قبرستان بقیع زحمت را به صورت زهمت نوشته اید

 • Mashnader

  در توضیح عکس قبرستان بقیع زحمت را به صورت زهمت نوشته اید

 • Mashnader

  در توضیح عکس قبرستان بقیع زحمت را به صورت زهمت نوشته اید

 • Mashnader

  در توضیح عکس قبرستان بقیع زحمت را به صورت زهمت نوشته اید

 • Kartal

  اصلا و اصو لا اگر کسی  خوب به حرفهای امامان گوش دهد و بصیرت داشته باشد و با ایمان ان کارهارا انجان دهد بسیار پیشرفت میکند و در نهایت به بهشت میرود..  نقل است که حتی  بزرگترین کمپانیها در جهان امروز از سخنان گهر بار و احادیث شیعیان در تحقیقات و خطوط تولید خود استفاده بسزایی میکنند تا جایی که کمپانی لاکهید مارتین با تکیه بر احادیث امام صادق ع موفق به تولید صلاح هایی شده که ممکن است کون جهان اسلام را به خطر بیاندازد .
  غربیها از قران هم در کارهای خود زیاد استفاده کرده اند در حالی که ما کوتاه فکریم و از این معجزه اسمانی خوب استفاده نمیکنیم  ..نقل است که  کمپانی بوینگ قبل از اینکه خطوط تولیدش را در امریکا احداث کند طرح و تکنولوزی انرا از داخل قران دزدیده و استفاده کرده است.  اخاک بر سر مردم احمق و خرافه باف و بی عرضه

 • Kartal

  اصلا و اصو لا اگر کسی  خوب به حرفهای امامان گوش دهد و بصیرت داشته باشد و با ایمان ان کارهارا انجان دهد بسیار پیشرفت میکند و در نهایت به بهشت میرود..  نقل است که حتی  بزرگترین کمپانیها در جهان امروز از سخنان گهر بار و احادیث شیعیان در تحقیقات و خطوط تولید خود استفاده بسزایی میکنند تا جایی که کمپانی لاکهید مارتین با تکیه بر احادیث امام صادق ع موفق به تولید صلاح هایی شده که ممکن است کون جهان اسلام را به خطر بیاندازد .
  غربیها از قران هم در کارهای خود زیاد استفاده کرده اند در حالی که ما کوتاه فکریم و از این معجزه اسمانی خوب استفاده نمیکنیم  ..نقل است که  کمپانی بوینگ قبل از اینکه خطوط تولیدش را در امریکا احداث کند طرح و تکنولوزی انرا از داخل قران دزدیده و استفاده کرده است.  اخاک بر سر مردم احمق و خرافه باف و بی عرضه

 • Kartal

  اصلا و اصو لا اگر کسی  خوب به حرفهای امامان گوش دهد و بصیرت داشته باشد و با ایمان ان کارهارا انجان دهد بسیار پیشرفت میکند و در نهایت به بهشت میرود..  نقل است که حتی  بزرگترین کمپانیها در جهان امروز از سخنان گهر بار و احادیث شیعیان در تحقیقات و خطوط تولید خود استفاده بسزایی میکنند تا جایی که کمپانی لاکهید مارتین با تکیه بر احادیث امام صادق ع موفق به تولید صلاح هایی شده که ممکن است کون جهان اسلام را به خطر بیاندازد .
  غربیها از قران هم در کارهای خود زیاد استفاده کرده اند در حالی که ما کوتاه فکریم و از این معجزه اسمانی خوب استفاده نمیکنیم  ..نقل است که  کمپانی بوینگ قبل از اینکه خطوط تولیدش را در امریکا احداث کند طرح و تکنولوزی انرا از داخل قران دزدیده و استفاده کرده است.  اخاک بر سر مردم احمق و خرافه باف و بی عرضه

 • Jj

  دوست عزیز شما هم مثل اسلامگراها در عقیده خود و ضد اسلام بودن خود تعصب دارید . شما نمی توانید وجود دانشمندان معتقد به اسلام را انکار کنید . در مورد علم کیمیا هم به شدت در اشتباهید . البته حتما انتظار نداشته اید که کیمیا دانش شیمی مدرن باشد اما پایه های علم شیمی بر همین علم به قول شما خرافی است . 

 • Jj

  دوست عزیز شما هم مثل اسلامگراها در عقیده خود و ضد اسلام بودن خود تعصب دارید . شما نمی توانید وجود دانشمندان معتقد به اسلام را انکار کنید . در مورد علم کیمیا هم به شدت در اشتباهید . البته حتما انتظار نداشته اید که کیمیا دانش شیمی مدرن باشد اما پایه های علم شیمی بر همین علم به قول شما خرافی است . 

 • Jj

  دوست عزیز شما هم مثل اسلامگراها در عقیده خود و ضد اسلام بودن خود تعصب دارید . شما نمی توانید وجود دانشمندان معتقد به اسلام را انکار کنید . در مورد علم کیمیا هم به شدت در اشتباهید . البته حتما انتظار نداشته اید که کیمیا دانش شیمی مدرن باشد اما پایه های علم شیمی بر همین علم به قول شما خرافی است . 

 • Jj

  دوست عزیز شما هم مثل اسلامگراها در عقیده خود و ضد اسلام بودن خود تعصب دارید . شما نمی توانید وجود دانشمندان معتقد به اسلام را انکار کنید . در مورد علم کیمیا هم به شدت در اشتباهید . البته حتما انتظار نداشته اید که کیمیا دانش شیمی مدرن باشد اما پایه های علم شیمی بر همین علم به قول شما خرافی است . 

 • ناشناس

  باز متاسفانه در کشورهای اسلامی افراط و تفریط فراوان است صرف مشروبات الکلی بیش از حد توسط مثلا مسلمانان و یا سو استفاده های از آزادیهای کشورهای دیگر توسط ثروتمندان مسلمان و فساد و دوری از اخلاق واقعی و توجه به تظاهر و دورویی بچه بازی همجنس بازی خود ارضایی خود سوزی زنان د دختران سو استفاده از دختران سرکوب شده دزدی و غارت کشورهای اسلامی همه از نظر شما بی اهمیت است تنها شنای دختری نیمه چینیایی با پدر نیمه اروپایی اش مورد توجه شماست حتی برای گفته های خود آیه ای همراه با شماره آن از قرآن هم نتوانستید بیآورید؟ و یا به گفته های دیگران که برایتان نوشتم پاسخ ندادید؟

 • ناشناس

  نظر من شناساندن دیدګاه های دیګران و معیار های آنان است لطفا مطالب مرا پاک نکنید که کسانی مانند آقای فرید بدانند که تا ما اتحاد نداشته باشیم و تساهل درجا خواهیم زد و محکوم کردن دیګران بدون داشتن اطلاعات کامل صرف عملی خوب نمی باشد. به امید پیروزی علم بر جهلLikeUnlike · · Unfollow PostFollow Post · September 11 at 1:36pm near OrlandoRohullah Neda likes this.Rohullah Neda محترم این یک گروه آزاد است و هیچ کسی حق این را ندارد که مطلب کسی دیگری را پاک کند.September 12 at 2:17am · LikeUnlike · ۱ personLoading…Rohullah Neda آقایی  درین این باره لطف نموده کوشش کنید تا مطالبی را در میان بگذارید که اسلامی و با اسلام مطابقت داشته باشد نه اینکه رسم و رواج و عنعنات که شما آنرا جهان سوم، دوم و اول می نامید در اینجا نشر کنید منظورم عنعنات کفار و ملحدین را در میان نگذارید.. تشکرSeptember 13 at 2:47am · LikeUnlike · ۱ personLoading…Farid Rehmani درست فرمودیدبرادرعزیز روح الله جان من هم کوشش دارم تا جلو چرندیات آقایی غیاثی را بگیرم تاجایی که من درک کرده ام ازمطالب بی مفهوم وی همه اش ترغیب مسلمانان به سوی آزادی خارج ازدایره اسلام وترغیب به دین کثیف ولعنتی عیسویت است که من بااولین مطلب اش آوازانتقادرابلند نمودم ولی متسفانه کسی با علم بیشتردرباره اسلام مراهمراهی نکرد صد افسوس خداوندتعالی میداند که چی قدرپس فطرت هایی گراویده مطالب وی شده اند وبه فکرآزادی خارج ازدایره دین مبین اسلام پرداخته اند نموده اندوالله وعلم هیچ گاهی نمیپزیردکه من مرتکب گناهی عظیمی به خاطرپخش فحشادربین مسلمان گردیده ام وبایدازهمه معضرت بخواهم بلمقابل وی خواهان دلایل قرآنی درمقابل این کفرش شده است که من جوابش راباشوال میدهم که درکجایی قرآن پاک آمده که شناکردن وعشقبازی بادخترت روااست ؟؟؟ تاهمه را تشویق به فحشا نمایی …همه نوشته های آن اگردقت شود ترغیب به دین کثیف عیسویت است وآن رادینی میداند اول درقرآن واضحآ آمذه که دین الهی دین مبین اسلام بوده وپیروان ادیان دیگربه جزستم به خویشتن کاری دیگری نمیکنند آقایی غیاثی لطف نموده قرآن رامطالعه نمایدو اگردردسترس ندارید پس آدرس ات رابدهیدتابرایت ازکابل هدیه نمایم تا پیروی ازقرآن نموده ودست ازدین کثیف ولعنتی عیسویت برداریدSeptember 14 at 3:54pm · LikeUnlikeSahameddin Ghiassi در بیشتر کشورهای اسلامی نظیر ترکیه زنان و مردان در کنار دریاها باهم شنا میکنند در کجای قرآن نوشته شده که شنای خانوادګی پدر و دختران و پسرانش معاشقه است ؟ چرا تمامی مغز شما به سکس انباشته شده است ؟ مګر در لبنان و دیګر کشورهای ندیده اید که مردان و زنان باهم شنا میکنند در صورتیکه اسلامی هم هستند. یا در کشورهای آسیانه میانه که سالها تحت نظر روسها اداره میشدند حتی پښتونها هم اینهمه رقص و آواز دارند حرفی که میزنید بایست سندیت داشته باشد کجای قرآن نوشته شده که دین مسیحیت کثیف است ؟ در اروپا و آمریکا زن مرد موقع دیدار هم همدیګر را در آغوش میګیرند در کجای قراڼ نوشته شده که اینان کفار هستند؟ اکثرکشورهای اسلامی مردمشان نظیر اروپا اداره میشوند البته مردم آن کشورها. در همین آمریکا هم چندین هزار افغانی مثل آمریکایی ها زندګی میکنند؟ کجای اسلام نوشته شده دین کثیف و لعنتی اسلام؟ آیه اش را نشان بدهید اګر نمی توانید پس ساکت باشید. مردم آمریکا اسلام را با نام مولانا جلال الدین بلخی دینی پیشرو و علمی و با فضیلت می شناختند حالا آنرا دینی مملو از خشم پرخاشګری و نفرت می شناسند البته سوداګران این را بیشتر دوست دارند زیرا میتوانند اسلحه های خود را بفروشند. شما به هیچ یک از مطالب من توجه نکردید تنها یک موضوع برایتان مهم بود شنا که ورزش است با دخترانم انشاالله راهنمایی بشوید و علمی و دقیق فکر کنید معلومات خود را زیاد کنید کتاب بخوانید فکر نمی کنم که شما حتی قرآن را کامل با معنی آن خوانده باشید وګرنه آنهمه علم و فضیلت و اخلاق و محبت و عقو احترام و بزرګواری را دانسته بودید .September 14 at 5:07pm · LikeUnlikeSahameddin Ghiassi متاسفانه زن ستیزی شما تا آنجاست که شنای یک پدر و دختر را در استخر معاشقه می نامید؟ وای برشما که اینطور تهمت میزنید و دوستی محبت را اصلا نمی شناسید شما از محرم بودن هم اطلاعی ندارید؟ و چون نتوانستید آیه ای از قراڼ کریم بیاورید به فحاشی پرداخته اید ولی من میدانم که همه ما بازیچه دست کسانی هستیم که بین ما تفرقه میخواهند؟ متاسفانه شما نه مطالب مرا خواندید و نه در باره آنان فکر کردید تنها یک عکس را دیدید و آنرا پیراهن عثمان کردید؟September 14 at 5:11pm · LikeUnlikeRohullah Neda نظر به آیه ای بالا برای شما به اثبات رساندم که حجاب شرط لازمی برای یک زن مسلمان میباشد و چطور شما این حق را به خود میدهید تا بگویید که من با دخترم شنا میکنم هیچ کدام عیبی ندارد… همان دختر تان که در حوض با شما آببازی میکند آیا حجاب اسلامی را مراعات کرده، آیا دخترتان تن نیمه برهنه که حتی نیمی بیشتر بدنش با حجاب پوشانیده نشده و اگر نیم کمتر آن پوشیده است اما با لباس نازک و چسب که توجه همه را به خود جلب می کند با شما غسل نمیکند در حالیکه آن آیه را اگر درست مطالعه کنید خطاب به زن مومن و مسلمان شده یعنی این که کسی که سرپیچی از این آیه میکند… کفر مطلق هست و هیچ ارتباطی با اسلام ندارد و در صورتیکه خودرا مسلمان خطاب می کند پس از دید اسلام جز یک انسان ملحد و مشرک بیش نیست و حکم دراین باره دُره زدن آنهاست و باید سر بریده شوند.Friday at 10:54pm · LikeUnlikeSahameddin Ghiassi متاسفانه شما مطلبهای مرا که از نظر دلسوزی می نویسم نمی خوانید اگر شما آیه ای با ذکر شماره از قرآن کریم بیآورید که چنانچه پدری که در اروپا زندگی کرده و مادرش اروپایی است با دختری از همسر چینی اش در آب حوض شنا یا آب بازی کنند مستحق گناه هستند حرف شما درست است آنهم در کشوری مسیحی یا سکولار نه در یک کشور اسلامی ؟ امیدوارم که با خردی که دارید بتوانید جوابی منطقی بدهید۳ hours ago · LikeUnlikeSahameddin Ghiassi باز متاسفانه در کشورهای اسلامی افراط و تفریط فراوان است صرف مشروبات الکلی بیش از حد توسط مثلا مسلمانان و یا سو استفاده های از آزادیهای کشورهای دیگر توسط ثروتمندان مسلمان و فساد و دوری از اخلاق واقعی و توجه به تظاهر و دورویی بچه بازی همجنس بازی خود ارضایی خود سوزی زنان د دختران سو استفاده از دختران سرکوب شده دزدی و غارت کشورهای اسلامی همه از نظر شما بی اهمیت است تنها شنای دختری نیمه چینیایی با پدر نیمه اروپایی اش مورد توجه شماست حتی برای گفته های خود آیه ای همراه با شماره آن از قرآن هم نتوانستید بیآورید؟ و یا به گفته های دیگران که برایتان نوشتم پاسخ ندادید؟۳ hours ago · LikeUnlikeRohullah Neda نظر به گفته های شما من با خردی که دارم این را در می یابم که شما مسلمان واقعی نیستید چون حضرت محمد ص پیغمبر بزرگوار ما فرموده هر کسی که دنبال هر قومی رفت و کار های همان قوم را انجام پس بدون شک در میدان حشر در صف و قطار همان مردم ایستاد می شود که در دنیا از آنها تقلید کرده است.۲ hours ago · LikeUnlikeRohullah Neda اما تأسف به این دارم که شما اسلام را بی شرم و بی حیا ساخته اید، اسلام یک اسلام است چی در اروپا باشد و یا هم در امریکا و یا هم در آسیا فقط یک پیامبر است یک کتاب است و یک اسلام است و بس این نمیشود که من در اروپا زندگی می کنم و باید که اسلام اروپایی داشته باشم نعوذ و بالله . با امید هدایت نیکی شما۲ hours ago · LikeUnlikeRohullah Neda اما در باره این گفتید که شما مطالب مرا درست مطالعه نمیکنید؟ در جواب سوال شما باید عرض کنم که شما آنقدر مطلب طویل و بی مفهوم و غلط می نویسید که حتی ضایع کردن وقت هم کاری درستی نیست۲ hours ago · LikeUnlikeSahameddin Ghiassi ولی شما هنوز آیه ای از قرآن برای آنچه میگویید نه نوشته اید؟ با شماره آیه؟۱۱ minutes ago · LikeUnlikeSahameddin Ghiassi و در پلاژهای ترکیه یا سایر کشورهای اسلامی که زنان با مردان متخلط شنا میکنند هم همه کافر هستند؟ آیا این فتوی شماست؟

 • M_motavalli

  گوه خوردی پدرسگ بی وجود

  • Ramin

   اگه خوبه، چرا خودت نمی خوری؟؟؟ خانم و یا اقای دنده پائین!!!

 • Shahriar_ayazi

  با درود به شما مسئولین سایت موفق باشید و در ضمن مطلب را در باره امام صادق خواندم واقعا ایشان از نادانی عالم است عجب عالمی که یک سطر دست خط ندارد این شیعه های که طرف دار اینگونه کسان هستند که واقعا انها هم از نادانهای زمانه هستند 

 • Capt_eyeman

  Madarto gaedam kos kash be din

 • Pingback: صیغه یا روسپیگری اسلامی | مدافع حقوق زنان()