نوروز پیام آور شادی ها و برآمدن آرزوهای ایرانیان نیکوسرشت، برهمگان خجسته باد ۴

نوروز، یادگار ایران کهن

نوروز یادگار گرانبها و جاودانه ای است که از نیاکان و پیشینیان به ما رسیده. به گفته دیگر، نوروز را باید سند پرارزش از تاریخ کهنسال و پرافتخار چندین هزار سال تاریخ این سرزمین دانست. برگزاری جشن و آیین نوروز، به پیش از زردشت، و شاید بتوان گفت به سده های سیزدهم و چهاردهم پیش از میلاد و حتی اوایل هزاره دوم پیش از میلاد می رسد. از این روی، جنشن نوروز را می توان نخستین و از بالاترین جشن شادمانی و خرسندی ملتی در پهنه تاریخ دانست.

برگزاری نوروز در پیشگاه شاهان

بر اساس بعضی روایات، شاهان هخامنشی در قصرهایشان می‌نشستند و هدایای باارزشی را از نمایندگان استان‌های مختلف دریافت می‌کردند. در صبح نوروز شاه لباس مزّین و زیبا می‌پوشید و شخصی مشهور به خوش‌قدم (کسی که قدمش مبارک است) به حضور شاه رفته و بعد موبد موبدان همراه با یک فنجان طلایی و حلقه و سکه، یک شمشیر و یک تیرکمان، جوهر و یک پَرِ بزرگ (قلم آن روز برای نوشتن) و گُل به حضور شاه رفته دعای مخصوص می‌خواند. سران بزرگ دولتی پُشت سر موبد وارد می‌شدند و هدایا را به شاه تقدیم می‌کردند. شاه هدایای باارزش را به خزانه می‌فرستاد و بقیه را بین مردم تقسیم می کردند.

شکیلا خواننده میهنی آواز خود را به کردهای محترم و بزرگوار کشورمان تقدیم می کند. ما هم نوروز و سال نو را به این عزیزان شادباش می گوییم.
نوروزتان شاد، سال نواتان نیکو، و روزگارتان بهتر و مالامال از پیروزی و شادمانی باد.

برگزاری نوروز در دوران استیلای تازی

بی تردید، تازیان مستولی بر سرنوشت جان، مال، و فرهنگ کهنسال سرزمینمان، کمترین علاقه و دلبستگی به آیین و رسوم ایران نداشتند. آنان به آسانی بیشتر جشن ها و یادگارهای فرهنگی ما را پشت سر گذاشتند و به جای آنها، جشن های بی مسما و خشونت بار تازیان، مانند عید قربان، عید فطر، و در دوران پیدایش آخوند در کشورمان، عید مسخره و بی مسمای غدیر خم را بدان افزودند.
برای آن که مردم را از جشن های ملی و میهنی خود دور کنند، در کنار جشن های ناموزون مذهبی، روزهای عزا و سوگواری به تاریخ ما افزودند. تا آنجا در این گستاخی و خردزدایی ملت ایران گام برداشتند که ایرانیان، در زیر پوششی از خرافات مذهبی، تولد گدایان عرب بنام امام و امام زاده ها، و سوگواری در مرگ آنان به وجود آوردند.

به طوری که هم میهنان ما کم و بیش تاریخ زایش و درگذشت قهرمانان خود مانند رستم فرخ زاد،، یعقوب لیث، قهرمانان بزرگ دوران مشروطیت مانند ستارخان، باقر خان، سردار مریم بختیاری، فریدون فرخ زاد،  دکتر شاهپور بختیار، و بسیاری از دیگران که در راه آزادی و دموکراسی این کشور گام برداشتند و جان باختند را فراموش کردند.

نوروزتان پیروز، روزگااتان شاد، و لبتان پرخنده باد

نوروزتان پیروز، روزگااتان شاد، و لبتان پرخنده باد

نوروز، روزی است که بستگان و دوستان گرد هم می آیند و به ریش آخوند می خندند.

نوروز، روزی است که بستگان و دوستان گرد هم می آیند و به ریش آخوند می خندند.

آشنایی با اخوندهای ضد ایرانی

از میان ۵۰۰ هزار آخوند مفتخور و سربار جامعه ایرانی، کمتر کسی دیده می شود که اسلام را موجب برکت و نجات ایران و ایرانی ندانسته، برای دوران پیش از یورش تازیان ارزش و اعتباری قائل شود، و برای فرهنگ والای گذشته تاریخمان ارزش و اعتباری قائل شود. این گروه لاشخور و سربار و طفیلی اجتماع، وقتی در برابر اراده ملت ایران برای برگزاری سنت های تاریخی، اشان مانند نوروز نتوانستند کاری بکنند، تلاش نمودند که نوروز را از ایرانی بودن خارج سازند. به جای شاهنامه، قرآن بر سر سفره هفت سین گزارند. برای هنگام سال تحویل دعای چندش اور و مسخره عربی بسازند، و عید نوروز را جشنی از تازیانی مانند علی ابن ابیطالب بنامند، در اینجا، به چند مثال  از این فرهنگ زدایی این طبقه لاشخور و زالوی اجتماع اشاره می شود:

۱- آخوند مطهری

در نوشته های گذشته بارها و بارها از دشمنی و کینه توزی آیت الله مطهری در مورد خر و گاو نامیدن نیاکان  ما در برپایی جشن چهار شنبه سوری، و همچنین فرزند تازی زاده و مزدور او، علی مطهری در زن ستیزی و نشخوار گفته های آخوند پنج تومانی به نوشتار پرداختیم.

۲- آخوند مکارم شیرازی

این آخوند مکار و حقه باز، تاکنون با پذیرفتن نوکری و بردگی آخوند مشهدی، علاوه بر بالا کشیدن کارخانه بزرگ اهواز، و خوردن حقوق و مزایای کارگران، در مورد چهارشنبه سوری نیز دشمنی و ضدیت خود را نشان داده است.

۳- آخوند مصباح یزدی

آخوند فرومایه و سبک مغزی است که ایرانی بودن را فدای قوانین ارتجاعی اسلام که حیثیت و فرهنگ ما را به باد داده است، می کند.

مصباح یزدی، آخوند پفتال و پیزری که یک عمر مفتخوری کرده، و اکنون توصیه می کند آنان که اولیت در استخدام، تازی بودن است، و نه ایرانی بودن.

مصباح یزدی، آخوند پفتال و پیزری که یک عمر مفتخوری کرده، و اکنون توصیه می کند آنان که اولیت در استخدام، تازی بودن است، و نه ایرانی بودن.

۴- آخوندهای ریز و درشت دیگر-

دیگر آخوندها مانند جوادی عاملی و یا صدیقی  نیز هرکدام برای فرصت طلبی و رسیدن به پست و مقامی بالاتر، همواره نشخوار کننده گفتار ضد ملی و ضد مردمی آخوند مشهدی بوده اند. نمونه های دیگر آنان؛ احمد جنتی، صافی گلپایگانی، آیت الله یزدی ، و صدها نمونه دیگر است.

نکته پایانی

کینه توزی اسلام، به رهبری آخوند های مفتخور و فرومایه کشورمان با آیین و فرهنگ این کشور، تازگی ندارد. اگر بخواهیم ای ضدیت و دشمنی را نادیده بگیریم، ما نیز همراه و هم صدا با این بی وطنان، همراه بوده، و با آنان همکاری می کنیم. اینجاست که مسأله روشنگری فرهنگی و سیاسی بر همگان لازم و ضروری است.

یکی از این راههای مبارزه و چالش با آخوندهای بی صفت ضد ایرانی، رسواکردن آنان، و ارج نهادن به آیین های ملی و تاریخی خودمان است. بنا براین ضمن ستایش از این جشن های ملی و میهنی، فرا رسیدن نوروز باستانی که مظهر و گویای خردمندانه نیاکانمان است به یکایک ایران دوستان، به ویژه همکاران و هم میهنان گروه فضول محله شادباش، و تهنیت می گوییم.

نوروز، روز شادی و شادمانی است. ما این روز خجسته را به شما گرامیان شادباش می گوییم.

نوروز، روز شادی و شادمانی است. ما این روز خجسته را به شما گرامیان شادباش می گوییم.

نوروز، روز شادی و شادمانی است. ما این روز خجسته را به شما گرامیان شادباش می گوییم.

نوروز، روز شادی و شادمانی است. ما این روز خجسته را به شما گرامیان شادباش می گوییم.

(۱) ‏http://www.koodakan.org/monasebat/norouz.htm

 • Bahramپس از یورش اعراب مسلمان

  این احمقها کور خونده اند.پس از حمله اعراب و آنهمه جنایت نسبت به
  پدرانمان.و تجاوز به مادرانمان که نتیجه ش سید‌های ما هستند.در طول ۱۴۰۰
  سال است که این آرزو را دارند که ملت ایران اسلام را ٔبر ایرنیتش ترجیح
  دهد. اما هم چون گزشتگانشان آرزو را به گور خواهند برد.

 • mardi aziran

  آخوند‌ها آنقدر احمق هستند که هنوز نفهمیده اند که مردم را به هر کاری مجبور کننند نتیجه عکس میگیرند.

 • م م یزدی

  با سلام :

  ضمن عرض تبریک سال نو خدمت شما و همه هم میهنان عزیز

  اینکه اعراب کثیف بعد از حمله چپاولگرانه خود به هر کشوربا تجاوز و بی سیرت کردن زنان آن مملکت چنان تاثیری روی فرهنگ آن کشور میگذاشتند که حتی زبان رسمی آن کشور به عربی تعغییر میکرد کشورهایی مانند مصر سوریه تونس و دیگر کشورهای عرب زبان که اکثر آنها عرب معربه هستند و بعد از حمله اعراب عرب زبان شده اند . اما تنها کشوری که کثافتهای تازی نتوانستند به طور کامل فرهنگ آنها رانابودکندایران عزیزوآندلس(اسپانیا) بود البته آندلس به دلیل فاصله زیادی که از عربستان داشت قائدتا” تاثیر کمتری از ایران که کیلومترها مرز مشترک با این باغ وحش داشت میگرفت وایران نسبت به کشورهایی که الان عرب زبان هستند بیشتر زمینه برای تخریب فرهنگی خود را به دست اعراب داشته است !حال آنکه بعدازگذشت ۱۴۰۰سال غارت .چپاول و تجاوزی که تازیان بر این آب و خاک روا داشته اند فقط توانسته انداسامی نحس عربی را روی فرزندان این سرزمین بگذارند و کلمات عربی زیادی وارد زبان فارسی کنند.! به طوری با زبان ما مانوس شده که قابل جداسازی نیست و یک زبان کاملا” جدیدی را تشکیل داده است. ولی بسیاری از آداب و رسوم ما دست نخورده باقی ماند و ایرانیها کمابیش آن آداب را به جا می آوردند.! خلاصه اینکه کاراعراب با سرزمین ما نیمه تمام ماند ونا امید از نابود سازی کامل فرهنگ غنی ایرانی مایوس و دلسرد شده بودند .. تا اینکه بعدها در اواخر دوران پهلوی که چند سالی ایران و ایرانی شروع به پیشرفت و تعالی کرده بود. ولی با روی کار آمدن این رژیم فاشسیتی(خمینی) که با کمک بعضی از کشورهای استعمارگر و تعداد قلیلی از مردم عامی و بیسواد روی کار آمد. دروغگوی بزرگ (خمینی دجال) دوباره شروع به نابودی فرهنگ وآیینهای ما نمودو با پس زدن اعیاد باستانی ایران زمین مانند (صده .فروردینگان . اردیبهشتگان و…)و با جایگزینی سوگواری و عزا به جای شادی هر ماهه این مرزو بوم کار ناتمام اجداد خود را به پایان برساند.. ولی خواهشمندم از همینجا به ایرانیان اعلام کنید این تازی ها میخواهند نوروز ۱۳۹۳ را به دلیل مقارن شدن با ایام فاطمیه (مرگ فاحشه بزرگ اعراب زهرا دختر محمد) عید را به عزا تبدیل کنند گوشزد نمایید که خود را تسلیم خواسته اغیار نکنند و دین دروغین محمد کثیف را پس بزنندوبا این کار روضه خوان ۵ تومنی و اطرافیانش را بایکوت کنند به خدا با کمی تفکر جدا از تعصب و کور کورانه قبول کردن محملات به جای دین به این واقعییت که ما یک ایرانی هستیم و صاحب عقل و کمالات هستیم پی خواهند برد و اینکه شاهنامه به مراتب کاملتر و زیباتر از قرآن هست واقف میشوند به امید روزی بدون آخوند ملا و دین دوروغی و زوزگوی محمد نجاست
  م م یزدی

 • م م یزدی

  با سلام :

  ضمن عرض تبریک سال نو خدمت شما و همه هم میهنان عزیز

  اینکه اعراب کثیف بعد از حمله چپاولگرانه خود به هر کشوربا تجاوز و بی سیرت کردن زنان آن مملکت چنان تاثیری روی فرهنگ آن کشور میگذاشتند که حتی زبان رسمی آن کشور به عربی تعغییر میکرد کشورهایی مانند مصر سوریه تونس و دیگر کشورهای عرب زبان که اکثر آنها عرب معربه هستند و بعد از حمله اعراب عرب زبان شده اند . اما تنها کشوری که کثافتهای تازی نتوانستند به طور کامل فرهنگ آنها رانابودکندایران عزیزوآندلس(اسپانیا) بود البته آندلس به دلیل فاصله زیادی که از عربستان داشت قائدتا” تاثیر کمتری از ایران که کیلومترها مرز مشترک با این باغ وحش داشت میگرفت وایران نسبت به کشورهایی که الان عرب زبان هستند بیشتر زمینه برای تخریب فرهنگی خود را به دست اعراب داشته است !حال آنکه بعدازگذشت ۱۴۰۰سال غارت .چپاول و تجاوزی که تازیان بر این آب و خاک روا داشته اند فقط توانسته انداسامی نحس عربی را روی فرزندان این سرزمین بگذارند و کلمات عربی زیادی وارد زبان فارسی کنند.! به طوری با زبان ما مانوس شده که قابل جداسازی نیست و یک زبان کاملا” جدیدی را تشکیل داده است. ولی بسیاری از آداب و رسوم ما دست نخورده باقی ماند و ایرانیها کمابیش آن آداب را به جا می آوردند.! خلاصه اینکه کاراعراب با سرزمین ما نیمه تمام ماند ونا امید از نابود سازی کامل فرهنگ غنی ایرانی مایوس و دلسرد شده بودند .. تا اینکه بعدها در اواخر دوران پهلوی که چند سالی ایران و ایرانی شروع به پیشرفت و تعالی کرده بود. ولی با روی کار آمدن این رژیم فاشسیتی(خمینی) که با کمک بعضی از کشورهای استعمارگر و تعداد قلیلی از مردم عامی و بیسواد روی کار آمد. دروغگوی بزرگ (خمینی دجال) دوباره شروع به نابودی فرهنگ وآیینهای ما نمودو با پس زدن اعیاد باستانی ایران زمین مانند (صده .فروردینگان . اردیبهشتگان و…)و با جایگزینی سوگواری و عزا به جای شادی هر ماهه این مرزو بوم کار ناتمام اجداد خود را به پایان برساند.. ولی خواهشمندم از همینجا به ایرانیان اعلام کنید این تازی ها میخواهند نوروز ۱۳۹۳ را به دلیل مقارن شدن با ایام فاطمیه (مرگ فاحشه بزرگ اعراب زهرا دختر محمد) عید را به عزا تبدیل کنند گوشزد نمایید که خود را تسلیم خواسته اغیار نکنند و دین دروغین محمد کثیف را پس بزنندوبا این کار روضه خوان ۵ تومنی و اطرافیانش را بایکوت کنند به خدا با کمی تفکر جدا از تعصب و کور کورانه قبول کردن محملات به جای دین به این واقعییت که ما یک ایرانی هستیم و صاحب عقل و کمالات هستیم پی خواهند برد و اینکه شاهنامه به مراتب کاملتر و زیباتر از قرآن هست واقف میشوند به امید روزی بدون آخوند ملا و دین دوروغی و زوزگوی محمد نجاست

  م م یزدی