فساد اقتصادی حکومت اسلامی در تاریخ ایران بی مانند است! ۳

– ایرانیان تنگدست و هزینه هنگفت صدور انقلاب:

“عدالت اجتماعی” هیچگاه در برنامه کاری حکومت اسلامی وجود خارجی نداشته است و ثروت ملی و منابع طبیعی مملکت که بایستی برای رفاه و آسایش ایرانیان هزینه شود یا در حساب های بانکی گوناگون عده ای خاص ریخته شده و یا اینکه خرجِ جنگ افروزی ها، قدرت نمایی ها و بازی های سیاسی و قدرت طلبانه رژیم در کشورهای دور و نزدیک می گردد.

از ابتدای شورش ۵۷ تا به امروز، سیاست خارجی حکومت اسلامی ایران بر یک محور خاص تنظیم شده و آن هم “صدور انقلاب” به کشورهای مسلمان دور و نزدیک است. همین سیاست خطرناک و پندارهای پلید خمینی بود که زمینه حمله نظامی عراق به ایران را فراهم آورد و جنگ خانمان سوز هشت ساله را به مردم ایران و عراق تحمیل نمود.

حتی پس از جنگ ایران – عراق نیز حکومت بودجه نامحدودی را به پندار “صدور انقلاب” اختصاص داده و تا کنون هزاران میلیارد دلار برای مزدوران و هم پالگی هایش در کشورهایی چون لبنان، فلسطین، عراق، یمن، سوریه و بسیاری از کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین، هزینه کرده است، در حقیقت حق مردم ایران را گرفته و بین دوستداران شان در کشورهای بیگانه، پخش کرده اند!

چیزی بگویید: مجلسِ سوریه دریافتِ یک خطِ اعتباریِ جدید به ارزش یک میلیارد دلار از ایران را تأیید کرد به گزارش خبرگزاری فرانسه از دمشق پارلمان سوریه روز سه شنبه توافق با ایران در مورد بازکردن خط اعتباری یک میلیارد دلاری را برای دولت تایید کرد.

چیزی بگویید: مجلسِ سوریه دریافتِ یک خطِ اعتباریِ جدید به ارزش یک میلیارد دلار از ایران را تأیید کرد
به گزارش خبرگزاری فرانسه از دمشق پارلمان سوریه روز سه شنبه توافق با ایران در مورد بازکردن خط اعتباری یک میلیارد دلاری را برای دولت تایید کرد.

با اینکه مردم ایران از فقر و نداری رنج برده و با گرفتاری های بی شماری دست و پنجه نرم می کنند و بیشترشان رنگ آسایش و دمی خوشی را به خود نمی بینند، حکومت تنها و تنها دغدغه حفظ خود و متحدان بیگانه اش را داشته و مردم ایران و حقوق انسانی شان از کمترین اهمیتی برخوردار نیستند.

در تازه ترین این جنایات اقتصادی، مجلسِ سوریه دریافتِ یک خطِ اعتباریِ جدید به ارزش یک میلیارد دلار از ایران را تأیید کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از دمشق، پارلمان سوریه روز سه شنبه توافق با ایران در مورد بازکردن خط اعتباری یک میلیارد دلاری را برای دولت تایید کرد.

این سومین خط اعتباری است که ایران از آغاز مناقشه سوریه در سال ۲۰۱۱ به این کشور اختصاص می دهد. خبرگزاری سانا سوریه اعلام کرد پارلمان امروز (سه شنبه) توافق خط اعتباری یک میلیارد دلاری که نوزدهم مه در دمشق میان بانک تجارت سوریه و بانک توسعه صادرات ایران امضاء شده بود را تصویب کرد.

به گفته این منبع، خط اعتباری جدید برای واردات کالا و انجام طرح ها در این کشور درگیر جنگ هزینه خواهد شد. در سال ۲۰۱۳ تهران دو خط اعتباری به ارزش چهار میلیارد و ششصد میلیون دلار به ویژه برای رفع نیاز های نفتی به دمشق اختصاص داد. با توجه به چهار سال مناقشه مسلحانه در سوریه که بیش از ۲۳۰ هزار کشته برجا گذاشته و دولت سوریه که منابعش رو به پایان است، این کشور روی خطوط اعتباری اعطا شده از جانب ایران حساب می کند.

_ فساد اقتصادی بی مانند سران حکومت اسلامی:

به راستی که این میزان از فساد، دزدی، غارت منابع طبیعی، زمین خواری، کوه خواری، نابودی زیست بوم و در یک کلام ویرانی اقتصادی – اجتماعی در تاریخ ایران زمین بی سابقه است. حتی شاهان ایران ستیز و بی شرافت قاجار نیز در زمینه دزدی و غارت و چپاول ایران زمین و مردمانش، در پیشگاه رهبر معظم انقلاب و همراهانش “رو سپیدند”!

بنا به ادعای حکومت، چهل درسد از جمعیت ایران زیر خط فقر قرار دارند و همچنان مردمان غزه و سوریه و لبنان و عراق، نسبت به مردم ایران برای حکومت اسلامی در اولویت قرار دارند! برای خامنه ای مهم نیست که چه بر سر مردم ایران می آید، اینکه ایرانیان تا خرخره گرفتار نداری و مشکلات اند، اصلن حائز اهمیت نیست، مهم این است که در غزه و نجف و بغداد و بیروت و دمشق، از خامنه ای با سلام و صلوات یاد شود!

سران حکومت و حاضران در اصطبل بهارستان هم که قرار بود نماینده مردم ایران و دادرس ایشان باشند، از ابتدایِ به قدرت رسیدن ملایان در ایران، در دزدی و غارت ایران زمین با یکدیگر مسابقه داده اند و نه سیر می شوند و نه خسته! بی وقفه مشغول چپاول اند و جای شگفتی است که چگونه ملت ایران هر بار فریب وعده های پوچ و توخالی این قافله دزدان را خورده و پای صندوق های رای حاضر شده و بازیچه دست این نانجیبان می شوند!

 کار عیب نیست، ولی صحبت این‌جاست که چه کسانی با چه سطحی از دانش، مناصب دولتی را در دست دارند. پدیده‌ی جعل مدرک در دولت، بورسیه‌های غیر قانونی و باندبازی، تحصیلکرده‌های واقعی را به حاشیه می‌رانَد.  وام گرفته از کارگاه آموزشی شهروندیار


کار عیب نیست، ولی صحبت این‌جاست که چه کسانی با چه سطحی از دانش، مناصب دولتی را در دست دارند. پدیده‌ی جعل مدرک در دولت، بورسیه‌های غیر قانونی و باندبازی، تحصیلکرده‌های واقعی را به حاشیه می‌رانَد.
وام گرفته از کارگاه آموزشی شهروندیار

رانت ها و بورسیه های دولتی به آقازادگان تن پرور و بی استعداد اختصاص داده می شود که البته خامنه ای در سخنرانی اخیرش افشاگری درباره این بورسیه های بادآورده را نقد کرده و آن را خلاف مصلحت نظام ستمگرش می شمارد! آقازادگان بی دانش و بی لیاقت با استفاده از رانت ها و بودجه های دولتی برای تحصیل به اروپا و آمریکا فرستاده می شوند و آن وقت تحصیل کردگان بی نوای ایرانی، در کشور خودشان بیکار و بی آینده اند!

در تازه ترین اینگونه از بی عدالتی ها، در بین ۱۵۰ نفری که اخیرا توسط بخش خصوصی “برای رفتگری و خدمات تنظیف” خرم‌ آباد استخدام شده‌اند، ۲۳ نفر دارای مدرک لیسانس و حتی فوق‌لیسانس بوده‌اند؛ به راستی چه کسی پاسخگوی این درد کشنده است؟ جوانان با سوادی که با شخص گردن کلفتی آشنایی ندارند، از سر بیکاری و بی آیندگی، با در دست داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس، به استخدام شهرداری در می آیند تا جارو به دست گرفته و خیابان ها را رفت و روب کنند!

کفش های چینی بازار ایران را پُر کرده و تولید کنندگان کفش داخلی را ورشکسته و مغموم و بیکار ساخته است! روزگاری صادر کننده کفش به شوروی بودیم و “کفش ملی ایران” کارخانه ای به ارزش ۱۱۰ میلیون دلار و با ۸ هزار کارگر و کارمند بود و امروز پای ایرانی در کفش چینی است! مسئولیت این بی عدالتی در حق تولیدکنندگان و زحمتکشان ایرانی، تنها و تنها با حکومت ایران ستیز اسلامی است!

دکل های نفتی خریداری شده با پول ملت ایران یکی پس از دیگری گُم و گور می شوند و به جای آب های ایران، سر از مکزیک و امارات در می آورند! اینگونه فساد اقتصادی را تنها در کشورهای عقب مانده و بدون قانون و دیوان اداری آفریقایی می توان سراغ داشت وگرنه در یک مملکتی که دیوان اداری و یک قانون پیش پا افتاده ی اساسی داشته باشد، ممکن نیست که چنین شکلی از فساد اقتصادی یافت شود!

به گزارش سحام نیوز، تازه‌ ترین اطلاعات به‌ دست‌ آمده از سوی یکی از نمایندگان مجلس حکایت از آن دارد که ٣٠ میلیون حساب بانکی با کد ملی نا معتبر افتتاح شده است. بدون شک در وهله اول و با تجزیه و تحلیل این آمار، کسی گمان این را هم به ذهن نخواهد برد که این ٣٠ میلیون نفر با یک حساب جعلی در کشور به‌دنبال امور خیرخواهانه و عام‌ المنفعه هستند.

قاسم جعفری، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به ثبت ٣٠ میلیون حساب بانکی با کد ملی نامعتبر، در جزئیات بیشتری گفت: ثبت ٣٠ میلیون حساب بانکی با کد ملی نامعتبر به‌ معنای ثبت ٣٠ میلیون حساب جعلی برای انجام امور خلاف، پول‌شویی و کلاهبرداری است. چه کسانی جز سران دزد حکومت اسلامی از این حساب ها برای جا به جا کردن و شستشوی پول های دزدی شان استفاده می کنند؟!

– چه باید کرد؟

مردم ما یاد گرفته اند که همواره دنبال مقصر بگردند، یعنی این ملت شریف و همواره “حَق به جانب” هیچگاه و تحت هیچ شرایطی خودش را مسئول مصیبت هایش نمی داند و همواره انگشت اشاره اش را به سمت عوامل بیگانه نشانه می رود و فریاد مظلومیت و ستمدیدگی سر می دهد!

توده ما درد را نمی شناسد و درمان را نیز دوست ندارد، این جامعه خود بزرگ بین و از خود راضی و مغرور حاضر نیست تا بپذیرد که تمامی بیچارگی و درماندگی اش از فقر فرهنگی – فکری خودش سرچشمه می گیرد و اگر هزار بار دیگر انقلاب شود و هزار بار دیگر حکومت تغییر کند، این جامعه هیچگاه آزاد و آسوده نخواهد بود چرا که مشکل اصلی با حکومت وقت نیست بلکه پندار اکثریت شهروندان جامعه ای است که از هر نوع حکومتی، یک دیکتاتوری به معنای واقعی کلمه خواهند ساخت.

وَقنی سرانه مطالعه مردمان کشورمان دو دقیقه است، انتظار دارید مثلن دولت وقت سوئد بر مردم ایران حکومت کند؟ داشته های هر ملتی به اندازه بزرگی افکار مردمان شان است! هیج جامعه واپسگرا و خردباخته و خرافه پرستی نمی تواند حکومتی بهتر و شایسته تر از نظام های توتالیتر ایران، عربستان سعودی، سوریه و…داشته باشد.

کشوری که دومین دارنده ذخایر گازی و سومین دارنده ذخایر نفتی جهان است،آیا مردمش باید با چنین شرایطی زندگی کنند؟ فرتور از تاربرگ شهروندیار وام گرفته شده است.

کشوری که دومین دارنده ذخایر گازی و سومین دارنده ذخایر نفتی جهان است،آیا مردمش باید با چنین شرایطی زندگی کنند؟
فرتور از تاربرگ شهروندیار وام گرفته شده است.

این سخن که ایرانِ امروز پذیرایِ دموکراسی، سکولاریسم و عدالت اجتماعی است، جز از یک ذهن متوهم و نا آگاه نسبت به آنچه در جامعه مان می گذرد، بر نمی آید و یک انسانِ واقع بین به نیکی می داند که ایران ما پیش از هرگونه انقلاب سیاسی، بایستی که پیش نیاز های یک جامعه آزاد و سکولار را پاس کند و آن پیش نیاز، بدون کمترین تردیدی، یک انقلاب فکری – فرهنگی است.

در غیر اینصورت تمامی جنبش های سیاسی و آزادی خواهانه، همچون تمامی ۱۵۰ سالِ گذشته شکست خورده و نافرجام خواهند ماند. بهتر است که بجای صرف هزینه های هنگفت و سرمایه گذاری رویِ جنبش های سیاسی ابن الوقتی که یک شبه سَر از تُخم درآورده و انحصار طلبانه ادعای مالکیت تمامی ایران زمین را نیز دارند، از جنبش خردگرایی ایران زمین حمایت کرد تا بلکه این درد مشترک، برای همیشه از میان برود.

 • آرش

  اینها حرومزادهاى بیشرف دزدى هستند که تاریخ نمونه اش را ندیده، ایران را همچون کشورى اشغالى مینگرند و ثروت و املاک را همچون عربهاى وحشى غارتگر، به یغما برده اند و در این میان یک ملت بى عمل وافسرده ترسو که حاضر نیست براى خاک خود و میهن و ناموس خود و براى رهایى خود و فرزندانشان به پا خیزد و خون بدهد و آینده خاک و فرزندان خود را با عشق و رفاه و روشنایى پایه گذارى کند و آزاد زندگى کند تا این جورثومه هاى ننگ و خشونت و تجاوز و غارتگرى را به گورستان تاریخ بفرستد، ما لیاقت نداریم که آزاد و خوش زندگى کنیم!!!!!!

 • مرگ بر جمهوری اسهالی

  آخوندای دزد و غارتگر و چپاولگر و جنایتکار نشستن روی ثروت ایران و نفت ایران و روزی میلیارد میلیارد اختلاس و دزدی میکنن .جنایت میکنن . ترور میکنن . آدم میکشن . فقر و بدبختی و بیکاری درست کردن . عاغا زاده های خودشون بالاشهر یا پورشه و لامبورگینی ویراژ میدن و سکساشونم میکنن . ثروت ایران رو خرج لبنان و فلسطین وسوریه و حوثی های تروریست و چند تا آتا آشغال دیگه میکنن. سپاهی و بسیجی ها هم که شاگردان خامنه ای دزد هستن تو چاپیدن ثروت ایران . از این رژیم جمهوری اسهالی متنفرم.
  مرگ بر خامنه ای مزدور و دزد
  مرگ بر جمهوری کثیف و جنایتکار اسهالی

 • amir falahi

  اگر من روزی به قدرت برسم تمام اخوند هارو سر زنده زنده با چاقو تیکه تیکه شون میکنم. شعار ما باید مرگ بر اسلام باشه